Proč rentea

Více peněz na penzi

Hlavními výhodami doplňkového penzijního spoření Rentea jsou pravidelný věrnostní bonus pro klienty a spolupráce s největším investičním správcem na světě, BlackRock.

Věrnostní bonus

S klienty se dělíme o nadstandardní dosažený zisk.

Znamená to, že v souladu s veřejným příslibem vám každých pět let připíšeme na účet věrnostní bonus ve výši minimálně 1 % z průměrného zůstatku na smlouvě. U průměrné smlouvy tak díky bonusu získáte v průměru 30 000 korun navíc za dobu trvání smlouvy, jak ukazuje příklad.

Věrnostní bonus

Investování s největším

Při správě využíváme investiční nástroje BlackRock – největšího správce aktiv na světě.

BlackRock spravuje majetek i centrálním bankám v celkové hodnotě 8,68 bilionu USD. To znamená větší investiční výběr a nižší náklady při správě fondu.

Investování s největším
icon_more_money.svg

Osobní péče

Když jde o spoření na penzi, důležité jsou hlavně dvě věci: aby byly vaše úspory v bezpečí a aby se zhodnocovaly co nejlépe.

icon_free.svg

Bez poplatků

Neplatíte žádné poplatky za vedení účtu penzijního spoření, za změny na smlouvě nebo za ukončení smlouvy.

icon_freedom.svg

Svoboda volby

Věříme, že Rentea je to nejlepší penzijní spoření. Pokud byste ale nebyli spokojeni, můžete odejít kdykoli a bez jakýchkoli sankcí.

státní podpora

Jak pomáhá stát?

Stát spoření na penzi podporuje prostřednictvím pravidelného příspěvku, který se odvíjí od měsíčního příspěvku účastníka. Nejvyšší příspěvek, 230 Kč měsíčně, dostanete, budete-li spořit 1000 Kč měsíčně. Částku převyšující tento příspěvek si můžete odečíst od základu daně z příjmu. Při měsíčním spoření 3000 Kč tak dostanete 230 Kč každý měsíc, a navíc si odečtete 24 000 Kč od základu daně, což znamená úsporu 3600 Kč.

Státní příspěvky jsou na účet připisovány čtyřikrát ročně.

Vlastní měsíční příspěvek300 Kč400 Kč500 Kč600 Kč700 Kč800 Kč900 Kč1000 Kč1500 Kč2000 Kč3000 Kč
Státní měsíční příspěvek90 Kč110 Kč130 Kč150 Kč170 Kč190 Kč210 Kč230 Kč230 Kč230 Kč230 Kč
Roční daňová úspora0 Kč0 Kč0 Kč0 Kč0 Kč0 Kč0 Kč0 Kč900 Kč1800 Kč3600 Kč
Celkové roční zvýhodnění1080 Kč1320 Kč1560 Kč1800 Kč2040 Kč2280 Kč2520 Kč2760 Kč3660 Kč4560 Kč6360 Kč
icon_faq.svg

Proč penzijní spoření

Regulovaný a státem podporovaný produkt

Doplňkové penzijní spoření je regulovaný a státem podporovaný produkt spoření na rentu. Dlouhodobě si odkládáte peníze do penzijního fondu, který spravuje penzijní společnost.

icon-employer-support.svg

Podpora zaměstnavatele

Firmy často využívají příspěvky na doplňkové penzijní spoření pro zaměstnance jako jeden z benefitů. Zaměstnavatel totiž z příspěvků do výše 50 000 Kč ročně neodvádí sociální a zdravotní pojištění. Ani zaměstnanec tyto odvody neplatí. Pro firmu i pracovníka je tak benefit v podobě příspěvku na penzijní spoření finančně výhodný.

icon-funds.svg

Účastnické fondy

Můžete si vybrat, v jakém fondu chcete své penzijní spoření zhodnocovat. Rentea nabízí povinný konzervativní fond, dluhopisový fond a akciový fond. Fondy se od sebe liší svou investiční strategií – dluhopisový fond investuje více opatrně a dlouhodobě tak přináší stabilnější, ale nižší výnos. Akciový fond je dynamický, tedy dlouhodobě přináší vyšší výnos, ale s vyšší mírou rizika. Oba fondy můžete také kombinovat.

icon-change.svg

Změna příspěvku

O nároku na státní podporu rozhoduje výše příspěvku, který klient na svůj účet penzijního spoření poslal v daný měsíc. Výši příspěvku můžete ale kdykoli měnit a můžete jeho placení přerušit, aniž by smlouva skončila. Tuto změnu uděláte jednoduše přes svého poradce nebo prostřednictvím mailu.

icon-money.svg

Předčasný výběr peněz

Doplňkové penzijní spoření je produkt určený k dlouhodobému ukládání peněz na rentu. S tímto účelem je svázána i státní podpora. Pokud peníze ze svého penzijního spoření nutně potřebujete, můžete si je nechat vyplatit kdykoliv po uzavření smlouvy, ale přijdete o všechny připsané státní příspěvky. Z příspěvků zaměstnavatele a veškerých výnosů vám bude stržena daň 15 %. A pokud jste čerpali daňové úlevy, budete je muset zpětně dodanit.

icon-children.svg

Spoření i pro děti

Smlouvu o doplňkovém penzijní spoření je možné uzavřít také dítěti nebo vnoučeti. I tyto smlouvy mají nárok na státní podporu. Navíc si dítě může v 18 letech až jednu třetinu naspořených peněz bez sankcí vybrat a ve spoření pokračovat.

Chcete být v penzi bohatí?

Založte si Rentea penzijní spoření nebo si k nám převeďte svou penzijní smlouvu.

Kontaktujte nás
udělejte změnu

Staré versus nové

Patříte mezi 3,7 milionu Čechů, kteří mají stále „staré penzijko“, a reálně tak přichází každý rok o peníze? Změňte to!

Staré versus nové

Pro zaměstnavatele

Pro firmy je penzijní spoření skvělý nástroj, jak výhodně navýšit odměňování svých zaměstnanců. Provedeme vás tím.

Pro zaměstnavatele

Nejčastější dotazy

Odpovědi

Jak mohu sjednat smlouvu u Rentea?

Smlouvu doplňkového penzijního spoření lze sjednat prostřednictvím společnosti Partners. Finanční poradce s vámi projde kompletní finanční analýzu, a pokud budete mít zájem, může vám poradit i v jiné oblasti. Domluvte si schůzku.

Už mám penzijko jinde. Jak můžu přejít k vám?

Postupujte podle typu sjednaného důchodového spoření:

  • V případě, že máte sjednáno doplňkové penzijní spoření, svou smlouvu můžete ukončit a prostředky nechat vyplatit na nově uzavřenou smlouvu doplňkového penzijního spoření u Rentea.
  • Pokud máte u jiné společnosti sjednanou smlouvu tzv. penzijního připojištění (transformovaný fond), je potřeba nejprve změnit smlouvu na doplňkové penzijní spoření u této společnosti. Teprve poté je možné smlouvu ukončit a prostředky nechat vyplatit na nově uzavřenou smlouvu u Rentea.

Jaký je rozdíl mezi doplňkovým penzijním spořením a „starším“ penzijním připojištěním?

„Nové“ doplňkové penzijní spoření má vyšší potenciál zhodnocení vašich vkladů a možnost výplaty formou penze na dobu určitou, včetně tzv. „předdůchodu“.

U „starého“ penzijního připojištění, které využívá transformovaných fondů, je garantováno, že zhodnocení nikdy neklesne pod 0 %. Kvůli tomu však nikdy nemůže dosáhnout takového zhodnocení, jaké může být v případě doplňkového penzijního spoření. Převodem na nové penzijní spoření sice přijdete o možnost využít výplatu výsluhové penze (možnost vybrat si až polovinu naspořených prostředků po 15 letech spoření), nicméně penzijní spoření je určeno na stáří. Pro mimořádné výběry naspořených prostředků je výhodnější využít jiné finanční produkty.

Jak si mohu posílat příspěvky na své spoření?

Příspěvky účastníka hraďte na číslo účtu 202100202/0800 pod variabilním symbolem čísla své smlouvy doplňkového penzijního spoření. Nezapomeňte vždy uvést konstantní symbol 3558.

Příspěvek zaměstnavatele se hradí na stejný účet se stejným variabilním symbolem (číslo smlouvy). Je však potřeba uvádět odlišný konstantní symbol 3552.

Kdy mám nárok na státní příspěvky?

Minimální výše platby pro získání státního příspěvku je 300 Kč měsíčně. Státní příspěvek v takovém případě činí 90 Kč za měsíc. Dále vám stát přidá 20 % z vlastního příspěvku nad 300 Kč, maximálně však do částky 230 Kč. Maximální výši příspěvku získáte při platbě 1000 Kč za měsíc.

Státní příspěvky jsou připisovány 4krát ročně:

  • V květnu za 1. čtvrtletí.
  • V srpnu za 2. čtvrtletí.
  • V listopadu za 3. čtvrtletí.
  • V únoru za 4. čtvrtletí.

KONTAKT

Jdete do toho s námi?
Skvělá volba!

Nechte nám své číslo a my se vám ozveme.

Zadaný údaj využijeme za účelem vašeho kontaktování, a to ve lhůtě 3 měsíců od odeslání údajů. Přečtěte si více.

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies.

Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použití údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy.

Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoliv vypnout nebo upravit. Nyní udělený souhlas je platný po dobu 1 roku.

více informací & nastavení